Sport

Me këtë datë nis edicioni i ri në futsall

Kampionati i ri në Superligën e Kosovës në futsall do të nisë më 16 tetor, transmeton Insporti.

Komisioni i Futsallit në kuadër të FFK-së tashmë i ka bërë të gjitha përgatitjet për edicionin e ri, teksa është bërë edhe tërheqja e shortit.

Në javën e parë të Superligës së futsallit do të takohen:

Letaj – Juniku
Prizreni – Prishtina
Drenica T – BB Llapi
Prishtina 01 – Liburni
Malisheva – Liqeni

Postime të ngjajshme
Sport

Ky është kampionati i parë në Evropë që ndërpritet shkaku i rritjes së rasteve me Koronavirus

Sport

Werder Bremen konfirmon një rast me COVID-19 në skuadër

Sport

ZYRTARE: Publikohet renditja e re e FIFA-s, kjo është pozita e Kosovës

Sport

Trajneri spanjoll drejton Kosovën për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Suedisë