Sport

Me kë do të përballet Distria Krasniqi në çerekfinale pas fitores ndaj xhudistes japoneze?

Kampionia olimpike është rikthyer me fitore për herë të parë në tatami pas medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Xhudistja nga Kosova ka garuar sot në garën për çmimin e madh të Bakusë në Azerbajxhan, raporton FrontOnline.

Krasniqi e ka nisur garën ndaj japonezes Nanako Tsubone në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Xhudistja jonë e ka nisur me fitore duke mposhtur bindshëm japonezen Nanako.

Në rundin e dytë, Krasniqi do të përballet me hungarezen Reka Pupp.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme