Show Bizz

MC Kresha feston ditëlindjen, urimi i Lyrical Son tregon sa të pandashëm janë dyshja

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Reperi MC Kresha feston sot ditëlindjen e 35-të.

Ai është njëri ndër reperët më të suksesshëm dhe më të pëlqyer shqiptar, e suksesi i MC Kreshës nuk po zbehet aspak as me kalimin e viteve.

Reperi sot po feston ditëlindjen e 35-të, me shumë vite karrierë që çdo vit e më shumë po hyn në themelet e repit shqiptar.

Me këtë rast nuk ka munguar as urimi nga shoku, bashkëpunëtori dhe ‘vëllai’ i tij, Lyrical Son, shkruan Gazeta Express.

Festimi ka postuar një fotografi ku dyshja shihet në një nga koncertete e shumta të dyshes, ndërsa në urim ka shkruar edhe fjalët ‘Tash e përgjithmonë’, duke e bërë kështu të ditur se ata gjithmonë do të vazhdojnë të bëjnë muzikë kualitative bashkë, dhe jo vetëm.

Festimi dhe Kreshniku, apo Lyrical Son dhe MC Kresha, kanë themeluar bashkë labelin ‘PINT’, label ky që është më i suksesshmi i repit shqiptar dhe që, përpos këngëve dhe albumeve me të cilat kanë sjellë risi në industrinë e muzikës shqiptare, ata po i sjellin repit shqiptar edhe talenta të rinj të kësaj muzike.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto