Sport

Mbyllet xhiro e 14-të në Ligën e Dytë, ja si duket renditja tabelare

Ka përfunduar ndeshja e fundit e xhiros së 14-të në Ligën e dytë, e cila u zhvillua sot.

Rilindja 1974 mbetet lider në klasifikim, pasi ka mposhtur 3-0 Beharin në derbin lokal, shkruan Gazeta Olle.

Tashmë kryesuesit e tabelës kanë arritur në kuotën e 35 pikëve, dy më shumë se përcjellësi i parë, Vjosa.

Shkëndija dhe Lepenci gjithashtu gjenden në top katërshe.

Rezultatet e plota:
E shtune:

Shkëndija 2-0 Kosova VR

KEK-u 6-1 Gjakova

Sharri 7-0 Vëllazëria

E Diel:

Lepenci 1-0 Prizreni

Dardanët 1-0 Dardania

Bashkimi 1-3 Vjosa

Minatori 0-3 Rilindja

E Hënë:

Rilindja 1974 3-0 Behari

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme