LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar

Boksieri shqiptar, Florian Marku po e zhvillon sonte njëren prej përballjeve më të rëndësishme në karrierë.

Marku po përballet sonte me boksierin nga Ukraina, Maxim Prodan në kërkim të fitores, raporton FrontOnline.

Në “Tottenham Hotspur Stadium”, sonte përballja do të zhvillohet në dhjetë runde në divizionin e peshave të mesme.

Tashmë është mbyllur rundi i pestë, ku pas pesë rundesh, Marku është për një nuancë më i mirë se kundërshtari.

Në rrjetet sociale është bërë virale një moment ku boksieri shqiptar shihet duke bërë disa lëvizje të menqura.

Postime të ngjajshme
Lajme

Ramiz Lladrovci sulmon fizikisht ish kandidatin për Deputet të PDK-së në Drenas!

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Lajme

Kush voton më shumë në Kosovë: Meshkujt apo femrat?