Sport

Mbyllet pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Kazakistanit

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen e sontme mes Shqipërisë dhe Kazakistanit në Tiranë.

Rezultati pas 45 minutave është 2:1 në favor të kuqezinjëve, shkruan “Zeri.info”.

Cikalleshi dhe Ismajli shënuan për vendasit, kurse Abiken shënoi për kazakët.

Në ndeshjen e parafundit në grupin 4 të Ligës C, kuqezinjtë janë nikoqirë të Kazakistanit në “Air Albania” në Tiranë.

Pas fitores në miqësoren ndaj Kosovës (2:1), Shqipëria synon fitore edhe ndaj Kazakistanit për ta arritur vendin e parë në grup.

Postime të ngjajshme
Sport

Intervistë ekskluzive me yllin e skuadrës së Arbërisë

Sport

Diplomati serb frikësohet nga lista e publikuar e kabinetit të presidentit të ardhshëm të SHBA’së, Joe Biden

Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Prishtina & Trepça ’89 – Besa

Sport

Feronikeli pretendon se FFK-ja në krye me Agim Ademin po i favorizon ekipet e Gjilanit