Sport

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Kosovë – Moldavi

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen e sontme mes Kosovës dhe Moldavisë.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po e zhvillon sonte ndeshjen e fundit në kuadër të këtij cikli në Ligën e Kombeve, raporton “Zeri.info”.

Pas 45 minutash, Kosova është në epërsi 1:0 me golin e Lirim Kastratit.

Ndeshja në fjalë është e vlefshme për Ligën C të Kombeve, grupi 3.

Në rast të fitores, “Dardanët” do ta siguronin qëndrimin në Ligën C të Kombeve. /

Postime të ngjajshme
Sport

Devolli rrëfehet për aventurën te Drenica

Sport

Humbja ka ndikuar tek Gjilani, mbledhje emergjente për të ardhmen e trajnerit dhe gjithçka tjetër

Sport

Zbulohet detaji tronditës për vdekjen e Maradonës

Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital