Mbyllet ndeshja, Kosova U21 pëson humbje nga Turqia U21

Kosova U21 ka pësuar humbje të thellë nga Turqia U21 me rezultat 3:0 me të cilin u ballafaqua sonte në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, shkruan “Zeri.info”.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 2:0, për Turqinë, ndërsa r me të filluar pjesa e dytë Turqia ka shënuar edhe golin e tretë për ta bërë kështu humbjen e Kosovës edhe më të thellë 3:0.

Të kujtojmë se Kosova nga minuta e 31-të ka luajtur me një lojtar më pak pas përjashtimit me karton të kuq të Leonat Vitija pas dy të verdhëve.

Kështu aps 10 ndeshjeve në Grup, Kosova përfundon e parafundit me 9 pikë ku shënoi 3 fitore dhe 7 humbje.

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun