Sport

Mbyllen takimet, Liria – Vëllaznimi, Besa – Trepça dhe 2 Korriku – Arbëria

Janë mbyllur edhe tri sfidat e fundit të javës së katërt të Ligës së Parë, ku dy u zhvilluan në kuadër të Grupi A dhe një në Grupin B, shkruan Sheshi.info

Vëllaznimi në stadiumin “Përparim Thaçi” ka marrë një fitore si mysafir i Lirisë, me rezultat prej 1:0.

Ndërsa, Trepça ka barazuar ndaj Besës me shifra 1:1, teksa në këtë ndeshje “xehtarët” kanë luajtur pa portierin e pare Silas Opoku i cili pësoi një lëndim në kokë, por fatmirësisht me ndërhyrjen e shpejtë të urgjencës tani është në një gjendje stabile.

Kurse në Grupin B, Arbëria nuk po mund gjen fitoren madje sot ka pësuar humbje të thellë prej 3:0 ndaj 2 Korrikut.

‘Grupi A’:

FT: Liria 0-1 Vëllaznimi

FT: Besa 1-1 Trepça

‘Grupi B’:

FT: 2 Korriku 3-0 Arbëria

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit