Sport

Mbyllen pjesët e para në nëntë takimet e Ligës së Parë

Elita e dytë më e madhe në futbollin e Kosovës, në planprogram ka disa ndeshje interesante për ditën e sotme.

Në program janë gjithsej nëntë ndeshje, shkruan Sheshi.info

Në kuadër të Grupit A, spikat ndeshja mes Trepcës dhe Vellaznimit. Kurse, në Grupin B, interesant pritet të jetë dueli mes Flamurtarit dhe Vitisë.

Gazeta “Sheshi” do t’iu mbajë të informuar për rezultatin e secilit takim.

LIVE:

GRUPI A

FC A&N 1 – 1 KF LIRIA

RAHOVECI 0 – 1 TREPÇA 89′

ONIX 1 – 0 DRENASI

ISTOGU 2 – 0 BESA

TREPÇA 0 – 2 VËLLAZNIMI

GRUPI B

VUSHTRRIA 0 – 0 2KORRIKU

ARBËRIA 0 – 1 KIKA

FLAMURTARI 0 – 0 VITIA

RAMIZ SADIKU 0 – 0 VLLAZNIA

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit