Sport

Mbyllen dy ndeshjet e sotme në Ligën e Parë – Këto janë rezultatet

Janë mbyllur dy takimet e para të Grupit A në javën e dhjetë të Ligës së Parë.

Dukagjini ka arritur një fitore tejet të thellë ndaj Vëllaznimit me rezultat 7:0. Kujtojmë që në këtë ndeshje skuadra nga Gjakova ka luajtur me lojtarë të rinjë në moshë, shkruan Gazetasheshi.com

Ndërsa, takimi tjetër i zhvilluar në Mitrovicë në mes Trepçës dhe Drenasit është mbyllur në mënyrë të barabartë 1:1.

Dukagjini pas kësaj fitore gjendet në vendin e tretë me 18 pikë. Kurse, Vëllaznimi në vendin e fundit me 8 pikë. Ndërsa, Trepça dhe Drenasi ndajnë pozitën 8 dhe 9 me nga 9-të pikë.

Nesër do të luhen edhe tre ndeshje të tjera në Grupin A dhe pesë takime nga Grupi B

Postime të ngjajshme
Sport

Morina i përlotur për ndarjen nga jeta të Sinanit: “Më nuk ka kush më thërret pas ndeshjes të më pyes se si shkoi ndeshja”

Sport

Renditja tabelore në Superligën e Kosovës pas dy ndeshjeve të sotme

Sport

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Sport

Trepça ’89 vazhdon ‘leksionet’ ndaj Gjilanit, Arbëria fiton në ‘frymën e fundit’ ndaj Drenicës