Sport

Mbrojtësi i Prishtinës, Krasniqi: Një fitore që na jep shpresë, por…

Mbrojtësi i Prishtinës, Besnik Krasniqi, ka folur pas fitores ndaj Bodo/Glimt në kuadër të Ligës së Konferencës.

Kampioni i Kosovës mposhti atë të Norvegjisë me rezultat 2-1.

Krasniqi ka thënë se kundërshtari ishte i fortë dhe nuk duhet t’i jepet hapësirë.

“Po është një fitore që na jep shpresë, por nuk duhet të jemi të kënaqur pasi është një kundërshtarë shumë i fortë”.

“Në fillim bëmë një gabim shumë të vogël dhe u ndëshkuam, duhet të jemi më të vëmendshëm me këtë kundërshtar”

“Pastaj e morëm lojën në dorë dhe luajtëm ashtu siç deshëm dhe i shënuam dy gola”, ka thënë Krasniqi.

Prishtina pas një jave do të luajë në Norvegji.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar