Sport

“Mbreti” i ri i Superligës flet për çmimin e pranuar dhe rivalët më të vështirë

Armend Thaqi është futbollisti më i mirë i Superligës për vitin 2020, raporton Gazetasheshi.com.

Anësori i FC Ballkanit e ka fituar garën e ngushtë me bashkëlojtarin e tij të skuadrës Mirlind Dakun dhe futbollistin e Dritës, Astrit Fazliu, për të qenë kështu më i miri për vitin që lëmë pa.

“Është nder për mua të shpallem më i miri. Shpresoj që viti 2021 të na gjejë edhe më të fortë”, deklaroi mbrojtësi i Kosovës.
“Ka qenë vit i vështirë me pandeminë dhe puna e madhe po jep frytet e veta. Kundërshtarët më të fortë janë gjithë këta që janë ftuar sonte dhe e kanë merituar këtë çmim. I falënderoj ata që më votuan”, tregoi ai.

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur