Lajme

Mbesa e Adem Jasharit bëhet asambliste

Sala Jashari, mbesa e komandantit të UÇK-së, Adem Jashari, ka siguruar votat e mjaftueshme për t’u zgjedhur asambliste në Kuvendin Komunal të Skenderajt.

Jashari, e cila garoi me listën e pavarur “Ideal”, mori 375 vota në zgjedhjet lokale të 17 tetorit, tregojnë të dhënat zyrtare të publikuara sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Anëtarja e familjes Jashari mbante numrin 5 në listën e pavarur “Ideal”, të udhëhequr nga Bekim Jashari.
Më i votuari i listës doli Nuredin Lushtaku, me 6 mijë e 694 vota.//gazetametro.net

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *