Sport

Mbappe, Salah apo Haaland: Ja kush është zgjedhur futbollisti i javës në Ligën e Kampionëve

Tre gola dhe performancë e shkëlqyer nga Kylian Mbappe në ndeshjen e parë ndaj Barcelonës dhe atë midis Camp Nout është diçka që shumë futbollistë e ëndërrojnë.

Mbappe me shokë deklasuan katalunasit 1:4 në ndeshjen e parë të fazës së nokautit në Champions League.

E për këtë performancë të treguar, talenti francez, Mbappe është shpallur lojtari i javës.

Barcelonës i mbetet shumë punë për të bërë nëse dëshiron kualifikimin tutje, por kjo duket shumë pak e arritshme.

Në vitin 2017, Barcelona arriti ta rikthente rezultatin nga 4:0 në ndeshjen e parë, duke u kualifikuar në Camp Nou me rezultat 6:1, falë golit të minutave të fundit nga Sergio Roberto.

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina

Sport

Superliga Live: Trepça ’89 – Prishtina