Sport

Mbahet turneu memorial “Bajram Neziri”, juniorët e 2 Korrikut fitojnë me penallti

Sot në stadiumin e KF 2 Korriku në Prishtinë,u mbajt Turneu Memorial “Bajram Neziri”, në shenjë kujtimi për figurën e tij si një nder kontribuuesit e mëdhenj në futbollin e Kosovës.

Në këtë turne morën pjese 4 skuadrat e kryeqytetit: Prishtina, Flamurtari, 2 Korriku dhe Ramiz Sadiku (Juniorët).

Fitues i Turneut u shpall 2 Korriku që në finale pas ekzekutimit të penalltive mposhti Ramiz Sadikun.

Lojtari me i mire i turneut u shpall Miftar Avdiu i 2 Korrikut, ndërsa portieri më i mirë Arnis Ajeti i 2 Korrikut.

Kupat dhe medaljet për më të mirët u ndanë nga familjarët e Bajram Nezirit.

Emri i Bajram Nezirit meriton të kujtohet përjetësisht si një nder punëtoret më të mirë që ka pas futbolli ynë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar