Lajme

Masat edhe 10 ditë, çfarë pritet më pas

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka thënë që këto masa që janë ndërmarrë javën e kaluar do të jenë në fuqi edhe 10 ditë të tjera, transmeton Gazeta Express.

“Deri më 13 shtator do të jenë këto masa, zbatimi i masave është i rëndësishëm për efektin e tyre”.

Vitia tutje tha që të gjitha institucionet do të përcjellin situatën ne terren, dhe që do të mbahen takime derisa të vendosin se si do të vazhdojnë pas 13 shtatorit.

Kujtojmë që ora policore u rikthye sërish prej 28 gushtit të këtij viti. Përveç orës policore, janë vendosur edhe shumë masa të tjera, si kufizimi i punës së gastronomisë, bartja e maskave.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër

Lajme

Gastronomët kanë një njoftim për gjithë klientët

Lajme

U raportua se janë kthyer eshtrat e Ukshin Hoti, ja çfarë thotë djali i tij

Lajme

Këtyre moshave u takojnë 3 viktimat e sotme të COVID-19