Lajme

Masat e reja të Qeverisë, mbyllen çerdhet

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje në forme elektronike ku është votuar për masat e reja anti-Covid.

Në këtë mbledhje, ekzekutivi ka vendosur për të shtyrë fillimin e vitit të ri shkollor edhe për dy javë.

Poashtu është paraparë që edhe çerdhet të mbyllen deri më 26 shtator.

“Aktiviteti mësimor në institucione publike dhe private të arsimit parauniversitar, duke përfshirë edhe institucionet e arsimit parashkollor dhe të qëndrimit ditor pezullohet deri më datë 26 shtator 2021”, thuhet në vendim.

Postime të ngjajshme
Lajme

Paralajmërimi i Donika Kadaj-Bujupit

Lajme

Pamje: Aksident i rëndë në Prizren, ka të lënduar rëndë

Lajme

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus