Lajme

Masat e reja: Ndryshon orari i lëvizjes

Në mbledhjen e mbajtur para pak minutash, Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja anti-Covid.

Mes tjerash ka ndryshuar orari i lëvizjes. Nga dita e hënë (nesër) qytetarëve u ndalohet qarkullimi prej orës 22:30 deri në orën 05:00 të mëngjesit.

“Nga data 19 prill (nesër), kufizimi i orarit të lëvizjes do të jetë nga ora 22 e 30 deri në ora 5 të mëngjesit”, tha mes tjerash ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Në kuadër të këtij vendimi nga e hëna e 19 prillit rihapet gastronomia lokalet hoteliere dhe qendrat tregtare.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Mos ma shtyj babën,”: Përplasje verbale mes policëve dhe familjarëve të të moshuarve tek “1 tetori”

Lajme

Pamje skandaloze: Kështu “zvarriten” të moshuarit për të arritur tek vaksinat në sallën “1 Tetori”

Lajme

Ja deri kur do të zgjasë moti me shi

Lajme

Çfarë ju ndodh nëse merrni dy vaksina të ndryshme anti-COVID?