Sport

Marku – Luisetto, ja kur pritet të fillojë meçi i sontëm

Florian Marku do të ngjitet sonte (e shtunë) në ring, për të mbrojtur titullin e kampionit në IBF, shkruan Zeri.info.

Boksieri shqiptar për kundërshtar sonte e ka boksierin nga Franca, Jorick Luisetto.

Meçi mes Markut e Luisettos do të zhvillohet në ”SSE Arena”, në Wembley të Londrës, rreth orws 21:00 – 22:00.

Marku vazhdon të jetë i pamposhtur në boksin profesionist, me bilanc prej nëntë fitoreve e një barazimi.

Kurse, rivali i tij ka 13 meçe të zhvilluara deri më tani, prej të cilave i ka fituar 11 (2 me nokaut) dhe i ka humbur 2.

Related posts
Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *