Lajme

Marko Gjuriq: Po gjejmë mënyra si t’i furnizojmë serbët në veri

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se përkundër vendosjes së taksës, ata po arrijnë të gjejnë mënyra që t’i furnizojnë me mallra qytetarët serbë në veri të Kosovës.

Në një intervistë në “Politika”, ai është pyetur se si Beogradi arrin t’i ndihmojë serbët në veri pas vendosjes së taksës prej 100 për-qind, njofton Klan Kosova.

Ai nuk ka dashur të japë detaje të hollësishme duke thënë se kjo do mund të provokonte presione të reja.

“Është e rëndësishme të keni bukë, qumësht, mish, miell dhe vaj”, ka thënë Gjuriq.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat

Lajme

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se serbët mund të qeverisen me 200 vota, nuk i njeh serbet sa duhet