Zgjedhjet 2021

Marigona Geci mbështetet fuqishëm në zgjedhje nga Adelina Ismaili

Po i afrohemi 14 shkurtit, datës simbolike të dashurisë, e që këtë vit në Kosovë do të përkthehet si datë e dashurisë ndaj një parie a kandidati për deputet.

 

Me 14 shkurt mbahen zgjedhjet nacionale në vendjn tonë dhe në garë për të fituar një vend në Kuvend, është edhe Marigona Geci, CV dhe ngritja akademike e së cilës, është mëse e njohur.

Marigona është pjesë e listes së LDK-së dhe mban numrin 24.

Marigona po merrë mbështetje masive, madje ajo është parë edhe nënë shoqërinë e Dives së muzikës moderne shqiptare, Adelina Ismaili, e cila prej shumë vitesh e ka treguar hapur animin e saj politik, që lidhet me “LDK”-në.

Adelina, përmes këtij takimi, i jepë mbështetje të pa rezervë Marigona Gecit, e cila njihet si femër intelektuale, e fortë dhe me vizion të qartë në jetë dhe politikë.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Deputetja më e pafat në LDK, mori vetëm 397

LajmeZgjedhjet 2021

Ku u votua më shumë Vjosa Osmani?

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori Behgjet Pacolli në zgjedhje

LajmeZgjedhjet 2021

Vjosa Osmani shkruan historinë, është personi më i votuar ndonjëherë në Kosovë