Sport

Mariano në Romë, nëse…

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Roma do ta transferojë sulmuesin e Real Madridit, Mariano Diaz, nëse Patrick Schick largohet këtë muaj.

Mariano është zgjedhja e parë e Romës për ra zëvendësuar Schick dhe sipas gazetës spanjolle “AS”, 26-vjeçari i ka thënë po kalimit në kryeqytetin italian, transmeton Gazeta Express.

Sulmuesi çek Schick pritet t’i bashkohet RB Leipzig në ditët në vazhdim.

Ndërkohë, për Marianon, i cili i shënoi vetëm katër gila në 19 ndeshje për Real Madridin sezonin e kaluar, interesim ka shprehur edhe Milani.

Para se ta merrte fanellën e Cristiano Ronaldos me numrin 7 në Real Madrid, Mariano kishte shënuar 21 gola në sezonin 2017/18 për Lyonin.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv