Sport

Maqedonia dhe Kosova do të luajnë sonte për herë të parë me dy rregulla të reja

Sonte, Kosova do të luajë kundër Maqedonisë së Veriut dhe do të luftojë për finalen në play-off të Ligës së Kombeve, aty ku i pret Gjeorgjia.

Dy rregulla të reja do të përdoren për herë të parë sonte në ”Todor Proeski Arena”.

Gjegjësisht, me urdhër të UEFA-s, sonte sistemi VAR do të përdoret për herë të parë.

Përveç kësaj, rregulli me pesë zëvendësime do të përdoret për herë të parë.

Shpresojmë që këto dy rregulla do të shkojnë në favorin tonë, për hapin e parë drejt kualifikimit historik në Kampionatin Evropian.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani po feston fitoren në një kafene, Ismet Munishi pritet si një hero

Sport

Hyseni: Nuk bëmë paraqitje të mirë, ja se çfarë do ndodhë me Mezanin

Sport

Rezultatet e plota të xhiros së gjashtë në Ligën e Parë

Sport

Idrizi: Ishim më të mirë se Gjilani, ky talent i yni do jetë nga më të mirët në Kosovë