Sport

Manchester United – Roma, formacionet e mundshme

Manchester United dhe Roma sonte zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Evropës, shkruan Zeri.info.

Pavarësisht mungesave te të dy skuadrat, ndeshja pritet të jetë e fortë dhe interesante.

Ole Gunnar Solskjaer nuk do të këtë në dispozicion as sonte dyshen, Phil Jones e Anthony Martial.

Kurse te skuadra e drejtuar nga Paulo Fonseca mungojnë Nicolo Zaniolo, Pedro, Gianluca Mancini dhe Riccardo Calafiori.

Formacionet e mundshme:

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Fred, McTominay; Pogba, Fernandes, Rashford; Cavani.

Roma: Lopez; Cristante, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Diawara, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.

Ndeshja Manchester United – Roma zhvillohet në orën 21:00, në “Old Trafford”.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës