Sport

Manchester United me disa mungesa ndaj Young Boys

Manchester United do të jetë mysafir i Young Boys në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Wankdorf” të Bernit, me Djajtë e Kuq që shihen si favoritë në letër.

Për këtë takim, skuadra zvicerane nuk mund të llogarisë në Fabian Lustenberger, Nico Maier, Joel Monteiro, Jean-Pierre Nsame dhe Esteban Petignat që janë të lënduar, derisa në dyshime janë Jordan Lefort e Cedric Zesiger.

Në anën tjetër, Unitedi do të ketë po ashtu disa mungesa si, Edinson Cavani, Amadou Diallo, Scott McTominay, Marcus Rashford e Alex Telles që janë të lënduar, me Dean Henderson që është i infektuar me coronavirus.

Formacioni i mundshëm i Young Boys: Ballmoos, Garcia, Zesiger, Camara, Hefti, Sasnacht, Sierro, Aebischer, Ngamaelu, Siebatcheu, Elia

.Formacioni i mundshëm i Manchester United: De Gea, Wan-Bisaka, Varane, Maguire, Shaw, Pogba, Fred, Greenwood, Sancho, Fernandes, Ronaldo.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf