Sport

Manchester United bën publik interesimin për Ronaldon

“Djajtë e Kuq” dëshirojnë që të rikthejnë yllin portugez.

Gjiganti anglez Manchester United thuhet se e ka bërë publike interesimin e shprehur në Cristiano Ronaldon që ta rikthejë në “Old Trafford”, raporton “Gazzetta dello Sport”.

Raportohet se kontaktet me agjentin e portugezit, Jorge Mendes veçse kanë filluar, dhe United mund ta transferoj këtë verë pesë herë fituesin e Topit të Artë nga Juventusi vetëm për 36 milionë euro, përcjell KosovaPress.

Këtë sezon, Ronaldo ka bërë 28 paraqitje në Serie A duke shënuar 25 gola dhe duke regjistruar dy asistime për skuadrën e Juventusit.

Postime të ngjajshme
Sport

Liga e Parë, sot do të mësohen dy skuadrat që futen në Superligë

Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes