Sport

Manchester City fiton derbin anglez kundër Liverpoolit

Manchester City ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Liverpooli.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola fitoi me rezultat 1 – 4, shkruan lajmi.net.

Pjesa e parë, pavarësisht rasteve si dhe penalltisë së Ilkay Gundogan, përfundoi me rezultat të barabartë 0 – 0.

Gundogan në pjesën e dytë përmirësoi gabimin që doli i pasaktë nga pika e bardhë duke zhbllokuar shifrat (49′).

Vendasit barazuan përmes Mohamed Salah që shënoi nga pika e bardhë (63′).

Por, pas 10 minutave Gundogan realizoi sërish pas asistimit të Foden (73′).

Në aksionin tjetër, Sterling trefishojë shifrat për “Qytetarët” (76′), derisa fitoren e vulosi Foden (83′).

Në këtë ndeshje si zëvendësues hyri edhe Xherdan Shaqiri.

Me këtë fitore, City largohet në krye me 50 pikë, derisa Liverpool renditët në vendin e katër me 40 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Arbëria ndërron sërish ambient, klubi i Arbnor Morinës do t’i luajë ndeshjet në këtë stadium

Sport

Zymberi shpërthen ndaj Klodian Duros

Sport

Gani Sejdiut po i dhimbset gjendja në të cilën ndodhet Feronikeli

Sport

Rexha ndez derbin