.
Sport

Manchester City – Chelsea, formacionet zyrtare

Nga ora 13:30 sot zhvillohet njëri nga derbit më të zjarrtë të Evropës ku ndeshen Manchester City e Chelsea nw Premier Leguae, transmeton Demokracia.com.

Chelsea është në presion të fitores pasi në të kundërtën humbë edhe garën në luftë për titull kur dihet se është 10 pikë mbrapa dhe një diferencë prej 13 pikëve do ta bënte pothuaj të pamundur luftën në vazhdim.

Në anën tjetër Guardiola me Cityn janë të vetëdijshëm se nëse dëshirojnë ta shmangin Chelsean nga rrugëtimi i titullit duhet të fitojnë dhe kjo e bënë luftën shumë të nxehtë.

Tashmë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare të cilat mund t’i shihni më poshtë.

Related posts
Sport

Lajmi i fundit: Florim Zuka jep dorëheqje nga Gjilani

Sport

Gjilani dhe Llapi, kërkojnë kualifikimin në raundin e dytë në Ligën e Konferencës

Sport

Zbulohet data se kur do të përballet Drita me Antwerp

Sport

Arbnor Morina tregon se cilat janë gjasat e Ballkanit ndaj Zalgirisit