Sport

Man Utd ia ofroi dy lojtarë Milanit

Chris Smalling dhe Andreas Pereira i janë bashkuar Romës dhe Lazios këtë verë, por të dy thuhet se i janë ofruar Milanit, para lëvizjes së tyre në ‘Olimpico’.

Sipas ‘Calciomercato’, Manchester United u ka ofruar ‘Rossonerëve’ të dy këta lojtarë.

Smalling ishte i gatshëm të kthehej te Roma, prandaj Paolo Maldini dhe Ricky Massara nuk u përpoqën të nënshkruanin me qendërmbrojtësin me përvojë.

Në qershor, Manchester United gjithashtu i kishte ofruar Milanit Andreas Pereiras.

Një lëvizje e mundshme me obligimin për ta blerë për 27 milionë euro, por Milan tashmë kishte zgjedhur Brahim Diaz në atë pozitë, me spanjollin që erdhi si huazim nga Real Madrid./

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë