Sport

Malisheva po duket e frikshme në Superligë, prezanton dy transferimet e radhës

Malishave me shumë seriozitet po punon për ta ‘pushtuar’ Superligën në edicionin e ri.

Kjo skuadër gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe dy futbollstët e radhës, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për Abit Salihun dhe Edison Mazrekun, të cilët i janë bashkuar Malishevës.

“FC Malisheva ka kënaqësinë të ju njoftoj se kemi arritë marrëveshje me futbollistët Abit Salihu dhe Edison Mazreku”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mund të jetë një imazh i 2 persona

Salihu luan në qendër të mbrojtjes dhe në të kaluarën ishte pjesë e 2 Korrikut.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Mazreku luan në pozitën e mesfushorit ndërsa sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës FC Oberneuland në ligën e katërt të Gjermanisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina

Sport

Muriqi flet rreth së ardhmes së tij

Sport

Napoli hedh ne gjyq Elseid Hysajn, kjo është arsyeja

Sport

“Dritoni i gjithanshëm”, shkrimi i parë në gazetë për Driton Kukën nga shoqja e shkollës