Sport

Malisheva përforcohet me yllin e Lirisë

Skuadra e Malishevës ka filluar përforcimet në afatin kalimtar të janarit.

Malisheva synon të ngjitet në Superligën e Kosovës dhe tashmë po përforcon skuadrën gjatë këtij afati kalimtar.

Trajneri i ri i Malishevës, Arsim Thaqi ka filluar me “goditjet” në këtë merkato.

Mediumi i ‘GazetaBlic Sport’, ka raportuar se Malisheva ka arritur marrëveshje me lojtarin e njohur kosovar, Ardian Hoti.

Mediumi ynë raportoi gjatë ditës së sotme, që Hoti është larguar nga Liria.

Vlen të potencohet se lojtari nuk do të ndërrojë Ligë – pra do të qëndrojë në Ligën e Parë, por tek skuadra tjetër që lufton për t’u ngjitur në elitë, pra FC Malisheva.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi