Sport

Malisheva- Gjilani, vjen edhe goli i dytë në këtë përballje

Xhiroja e tetë në Superligën e Kosovës do të hapet me dy takime shumë interesante.

Ballkani do të jetë nikoqir i skuadrës së Drenicës, pikërisht në stadiumin e Suharekës, shkruan Sheshi.info

Në anën tjetër, takim shumë interesant pritet të jetë edhe përballja mes Malishevës dhe Gjilanit, e cila zhvillohet në stadiumin “Liman Gega” në Suharekë.

Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto dy ballafaqime:

LIVE

BALLKANI 2 – 2 DRENICA

70′ GOOOOOOOOOOL! Rrustem Hoxha barazon shifrat në Suharekë

63′ Skuadra e Ballkanit është duke insistuar me të gjitha forcat përpara. Meriton Korenica plason një goditje të fuqishme, por e pret portieri Haxhijaj

61′ GOOOOOL! Astrit Thaqi realizon për Ballkanin, kthen skuadrën në lojë

54′ GOOOOOOOL! Kreshink Uka përsëri, dyfishon epërsinë nga penalltia

48′ E pabesueshme! Goditje të njëpasnjëshme të lojtarëve të Ballkanit, por asnjëra nuk përfundon në portë

-Fillon pjesa e dytë!

-Përfundon pjesa e parë!

+2 minuta shtesë

44′ Solomon (Bal) humbet rast shumë të mirë për skuadrën, rezultati mbetet i njëjtë

25′ GOOOOOOL! Kreshnik Uka realizon super gol

22′ Zabergja (Dre) nuk arrin ta shfrytëzojë gabimin e portierit, gjuan jashtë portës nga afërsia

13′ Solomon (Bal) provon me një goditje, por jo e rrezikshme

4′ Gripshi (Bal) me goditjen e parë drejtë portës, por pritet lehtë nga portieri Haxhijaj

-Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Baftiu, Thaqi, As. Thaqi, Gashi, Gripshi, Krasniqi, Hoxha, Kuç, Jashanica, Solomon. Kryetrajner: Bekim Isufi

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Passamani, Qaqi, Jashari, Dervishaj, Lushtaku, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabergja. Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Gjyqtarët: Visar Kastrati, Granit Hyseni, Gzim Mehmeti, Lirim Jashari, Shpëtim Murtezi (VAR)

Stadiumi i qytetit në Suharekë

MALISHEVA 1 – 1 GJILANI

72′ GOOOOOOOL! Gerhard Progni përsëri protagonist kryesor. Barazon rezultatin nga pika e bardhë

67′ GOOOOOOOL! Shënon Olivier për epërsinë e Malishevës. Super goditje e fuqishme

-Fillon pjesa e dytë!

-Përfundon pjesa e parë!

+2 minuta shtesë

40′ Progni (Gjil) plason një goditje nga largësia, e pasaktë

17′ Rast i mirë për Gjilanin, por nuk arrin ta shfrytëzojë si duhet

10′ Progni (Gjil) mundohet që të harkojë drejtë portës, por reagon mirë mbrojtja e Malishevës

-Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stollçaku, Bruqi, Kacolli, Oliver, H. Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli. Kryetrajner: Arsim Thaqi

Gjilani: Koliçi, Progni, Halili, Gomes, Torassa, Hajdari, Dabiqaj, Krasniqi, Useini, Musolli, Hoxha. Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarët: Genc Nuza, Besnik Morina, Fatmir Sekiraqa, Bardh Ajeti, Burim Jahmurataj (VAR)

Stadiumi: “Liman Gega”, Malishevë

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit