Sport

Malisheva aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë

Skuadrat kosovare po qëndrojnë aktive përkundër ndeshjeve të kombëtareve, që po zhvillohen gjatë këtyre dy javëve.

Malisheva ka aranzhuar ndeshje miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, Rahovecin, shkruan Gazeta Olle.

Takimi do të zhvillohet sot (e shtune), me fillim nga ora 16:00, në stadiumin “Liman Gegaj”.

Mund të jetë një imazh i teksti

Të dy ekipet e kanë nisur për mrekulli edicionin e ri në futbollin kosovar.

Malisheva në dy ndeshjet e para ka arritur një fitore dhe një barazim, duke u renditur e para në tabelën e Superligës.

Në anën tjetër, Rahoveci e ka fituar ndeshjen e parë në Grupin A të Ligës së Parë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar