Sport

Maliqi pas largimit nga Feronikeli, vërshohet me oferta nga Kosova dhe Shqipëria

Sulmuesi Adem Maliqi është larguar nga skuadra e Feronikelit, raporton Zeri.info.

figure>

23-vjeçarit i ka skaduar kontrata me ekipin teksa ditë më parë e ka dhënë lajmin edhe në rrjetet sociale.

Maliqi në edicionin e fundit ka shkëlqyer me fanellën e skuadrës nga Drenasi ndërkohë që për shërbimet e tij tashmë po interesohen disa skuadra nga Kosova dhe Shqipëria.

Ademi i ka relziuar katër gola me ekipin drenicas derfisa ka bërë edhe asistime të shumta.

“Zeri.info” raporton se ekipi i Laçit në Kategorinë Superiore Shqiptare i ka bërë një ofertë Maliqit, derisa në Kosovë për shërbimet e tij po interesohet skuadra e Llapit.

Maliqi në futbollin kosovar ka luajtur edhe me Flamurtarin e Prishtinës dhe Ferizajn.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë