Sport

Mali i Zi publikon listën, Haxhibegiq nuk i fton 2 serbët, që e bojkotuan ndeshjen me Kosovën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Malit të Zi, Faruk Haxhibegiq, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme kundër Bullgarisë dhe Kosovës.

Aty, do të jetë edhe sulmuesi shqiptar Fatos Beqiraj, që ishte kapiten kundër Kosovës në qershor në barazimin 1:1.

Megjithatë Haxhibegiq ka “dënuar” dy futbollistët serbë: Mirko Ivaniq dhe Filip Stojkoviq, të cilët nuk deshën të luanin kundër Kosovës.

Portierë:

Danijel Petkoviq (Anze, France), Milan Mijatoviq (Levski, Bulgaria), Andrija Dragojeviq (Pyunik, Armenia);

Mbrojtës: Stefan Saviq (Atletico Madrid, Spain), Marko Simiq (Pahtakor, Uzbekistan), Zarko Tomasheviq (Astana, Kazakhstan), Adam Marushiq (Lazio, Italy), Dushan Lagator (Sochi, Russia);

Mesfushorë: Nikola Vukçeviq (Levante, Spain), Marko Veshoviq (Legia Warsaw, Poland), Vladimir Jovoviq (Jablonec, Czech Republic), Marko Jankoviq (SPAL, Italy),Alexander Shçekiq (Partizan, Serbia), Nebojsha Kosoviq (Cairat, Kazakhstan), Aleksandar Boljeviq (Standard Liege, Belgium), Sead Hakshabanoviq (Norrkoping, Sweden), Vukan Saviçeviq (Wisla Krakoë, Poland), Danny Hoçko (Muskron, Belgium);

Sulmues: Fatos Beqiraj (Maccabi Netanya, Israel) and Stefan Mugosha (Incheon United, South Korea).

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv