Sport

Maldini në Madrid, kërkon transferimin e yllit të Realit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Drejtori sportiv i Milanit, Paolo Maldini, gjenden në Madrid, për të negociuar transferimin e Mariano Diaz.

Lajmi bëhet i ditur nga media italiane, Tuttosport, përcjell lajmi.net.

Me transferimin e Luka Joviç dhe me Karim Benzeman e pazëvendësueshëm, Zinedine Zidane nuk është i interesuar të mbajë në skuadër Diazin.

26 vjeçari spanjoll, shënoi katër gola në 22 paraqitje për Realin sezonin e kaluar.

Ai gjithashtu ka pasur edhe një sezon të mirë te Lyon, në vitin 2018.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv