Sport

Majlinda Kelmendi shpallet “qytetare me merita të veçanta” nga Qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës ka vendosur ta shpallë Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku deklaroi se xhudistja nga Peja është shndërruar në ikonë të sportit kosovar, shkruan FrontOnline.

“Majlinda Kelmendi me arritjet e saj është shndërruar në ikonë të sportit kosovar. Ajo i ka dëshmuar rinisë se kur punohet me përkushtim suksesi është i pashmangshëm”, deklaroi ai.

“Ajo do të merr si pagë mujore 1321 euro në muaj”, shtoi Çeku.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës