Sport

Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur të kalojë në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha, shkruan “Zeri.info”.

Kelmendi e ka mposhtur xhudisten polake, Agata Perenc pas 5:17 minutave luftë me një Waza-ari.

Për Kelmendin është paraqitja e parë në një garë pas më tepër se një vit pauzë.

Kujtojmë se Majlinda Kelmendi në duelin e parë e mposhti xhudisten nga Rumania, Andreea Chitu.

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?