Sport

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e bronztë në Grand Slamin që po mbahet në Izrael

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, shkruan Zeri.info.

Xhudisjtja e Kosovës mposhti në raundin e dytë gjermanen, Annika Wurfel, teksa në çerekfinale mposhti rusen, Alesya Kuznetsova me ippon.

Por, xhudistja pejane u mposht në gjysmëfinale nga Chelsie Giles e Britanisë së Madhe.

Megjithatë, Majlinda Kelmendi ka mposhtur xhudisten belge, Charline Van Snick, në kategorinë deri në 52 kilogramë, për ta fituar së paku medaljen e bronztë.

Kujtojmë se nesër (e premte) do të garojnë Akil Gjakova dhe Laura Fazliu.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit