Sport

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e bronztë në botërorin Tokio 2019

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e bronztë në botërorin Tokio 2019.

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë.

Kelmendi mundi Joana Ramos të Portugalisë, në luftën për të bronztën, kategoria -52 kg.

Është kjo medalja e dytë dhe e dyta e bronztë për Kosovën në botërorin e xhudos. Dje fitoi Distria Krasniqi.

Nesër garojnë Nora e Akil Gjakova.
URIME Majlindës dhe suksese Norës e Akilit. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv