Blic Plus

Të burgosurit në Kosovë prodhojnë shtretër nga druri

Në vazhdën e aktiviteteve të punës së organizuar nëpër burgje, të mbështetur nga organizata joqeveritare “ Help Kosovo”, të burgosurit e Burgut të Sigurisë së Lartë, kanë filluar prodhimin e shtretërve nga druri. Të burgosurit e BSL-së, përveç se…
Blic Plus

21 qytetet me infrastrukturën më të mirë

Shumë kryeqendra botërore janë të paralizuara nga trafiku i vonuar dhe vonesat e mjeteve të transportit publik. Por, ka edhe disa qytete të tjera, ku çdo gjë funksionon si të ishte e kurdisur. Kompania e konsultimeve mbi burimet njerëzore, “Mercer”, ka…
Blic Plus

Kapet peshkaqeni i rrallë në Vlorë

Gjatë ditës së sotme një peshkaqen i vogël ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në afërsi të zonës së Rradhimës në Vlorë. Peshkaqeni i kapur është 1.5 metra i gjatë. Ky lloj peshkaqeni është shumë i rrallë për ujërat shqiptarë. Sipas peshkatarëve që…
Blic Plus

Sandviç i shijshëm me tuna dhe avokado

Përbërësit: – 1/3 avokado – ½ lugë gjelle lëng limoni – 120g tunë e konservuar – 2 rriska domate – Marule – 1 qepë e kuqe – 2 rriska bukë të bardhë – Kripë dhe piper të zi, varësisht nga shija – Vaj ulliri Përgatitja: – Me duart tuaja…
Blic Plus

4-vjeçari i këndon çiftit në dasmë, kallet atmosfera

Një 4-vjeçar, i veshur me këmishë të bardhë dhe pantallona të zi, merr mikrofonin i shoqëruar nga një grua dhe ia nis këndimit në mes të dasmës. Vogëlushi fillon t’i këndojë çiftit dhe e kallë gjithë atmosferën, transmeton Gazeta Express. Videoja e tij…