Blic Plus

Rënia e flokëve: 4 mënyrat natyrore për t’i forcuar ato

Flokët, bukuria e çdo njeriu, kanë nevojë për kujdesin e duhur në mënyrë që të jenë gjithmonë të fortë, me shkëlqim dhe të këndshëm për syrin. Shqetësimet lindin veçanërisht kur rënia e tyre është më e madhe se zakonisht. Humbja e flokëve është…
Blic Plus

Gili e ka ditëlindjen sot, ja sa vjet po i bën

Këngëtarja e njohur shqiptare Gili, është padyshim një nga yjet e estradës shqiptare. Duke qenë në skenën muzikore prej më shumë se dy dekadash, muzika e saj ka përcjellë shumë gjenerata. Sot këngëtarja ka bërë të ditur se feston ditëlindjen. Këtë e ka…
Blic Plus

Vaksina kundër COVID-19, vjen lajmërimi më i ri nga OBSH

OBSH ka bërë të ditur numrin e përgjithshëm të vaksinave që janë duke u testuar kundër koronavirusit. Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se 108 vaksina të mundshme kundër COVID-19 janë në zhvillim në të gjithë botën, sipas dokumenteve të postuar…
Blic Plus

Çifti nga Kosova martohet pa dasmë si pasojë e koronavirusit

Pas një lidhje gjashtë vjeçare, ditën e 21 marsit e kishin planifikuar si më të veçantën në jetën e tyre të përbashkët, duke i qëndruar sa më afër njëri tjetrit. Por në vend të kësaj Liridona dhe Mërgimi u detyruan të rrinë larg minimum një metër…