Blic Plus

17 ushqimet që rrezikojnë të shkaktojnë kancerin

Ushqimet e shpejta dhe me shumë sheqer mund të shkaktojnë kancerin. 17 ushqimet kancerogjene që ju duhet të ti ndaloni: Pijet me gaz– Ndër pijet më të rrezikshmëri jo vetëm pse përmban shumë sheqer por edhe nga ngjyra karamele e saj. Këto pije përmbajnë…
Blic Plus

Kjo është shtëpia më e shtrenjtë në SHBA

Shtëpia më e shtrenjtë në Amerikë është gati për shitje. Bëhet fjalë për shtëpinë që kap shifrën e 500 milionë dollarëve, ndërsa ndërtimi i saj ka filluar shtatë vite më parë. Sipas ndërtuesve kjo do të jetë shtëpia më e përkryer në Amerikë, e…
Blic Plus

Vjen edhe kjo ditë: Kina kërkon “ndihmë” nga Kosova

Ekonomia e jashtëzakonshme kineze po del të jetë e vogël për vet Kinën, e cila këto ditë po përballet me Koronavirusin që është përhapur edhe në pjesë tjera të botës. Derisa në Kosovë vazhdimisht importohen me tonelata mallra të prodhuara në Kinë, tani…