Lajme

Madhështore: Mitrovicasi dhe mërgimtari nga Shkupi u shpëtojnë jetën tri grave në Ulqin

Sot pushuesit e plazhit Europa në Ulqin kanë dëshmuar një gjest fantastik nga një mitrovicas dhe një shkupjan.

Tri gra të cilat desh u mbytën në det, shpëtuan falë intervenimit që bënë Gani Gërxhaliu nga Mitrovica dhe Gjemajl Selimi, mërgimtar nga Shkupi.

Rastin e rrëfeu për Jepi Zë vet Gërxhaliu, i cili tha se shpreson që veprimi i tyre sot, të motivojë të tjerët të intervenojnë kur në pyetje është jeta e njeriut.

Për aktin e tyre njerëzor e heroik ata kanë marrë falënderime edhe nga shpëtimtarët e plazhit ndërsa tri gratë janë dërguar në spital për marrje të ndihmës mjekësore.

Postime të ngjajshme
Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus

Lajme

MSH ka një thirrje për qytetarët e Kosovës

Lajme

KEDS: Në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Lajme

Rama i përgjigjet ftesës së Kurtit, tregon se a do ta vizitojë Kosovën