Lajme

Macron i jep çmimin e madh Ismail Kadaresë

Shkrimtari i shquar shqiptar Ismail Kadare është nderuar nga presidenti Emmanuel Macron me titullin e lartë “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”.

Titullin e lartë që ka marrë shkrimtari Kadare e kanë vetëm 250 personalitete në Francë, duke e bërë shkrimtarin e madh një nga të rrallët persona që i akordohet ky titull i lartë.

Pasi ka marrë çmimin Ismail Kadare së bashkë me bashkëshorten Helena kanë festuar dhe drekuar mes miqsh në reestorantin ‘2 Kitarrat Steakhouse’.

Në foto shihet Kadare në krye të tavolinës, teksa shijojnë edhe muzikën live me kitare.

Postime të ngjajshme
Lajme

Zgjohen nga koma Fidan Gashi dhe Enver Xhikoli, të cilët gjenden në Austri

Lajme

Lista e plotë e 440 kandidatëve për deputetë nga katër partitë e mëdha

Lajme

“Përçarje”: AKR kërcënon se do të largohet nga lista e LDK’së

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e diel