Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar

Olympique Lyon është ngritur në pozitën e gjashtë në tabelë falë fitores së arritur sonte kundër Troyes.

Lyoni para shikuesve të vetë triumfoi 3-1 kundër Troyesit me përmbysje të rezultatit, shkruan Demokracia.com.

Golin e barazimit që ishte pikë kthese për vendasit e shënoi futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri vetëm tre minuta pasi nisi pjesa e dytë.

Anësori nga Zhegra e Gjilanit ishte ndër më të vlerësuarit në këtë takim nga sajti prestigjioz i vlerësimeve “Ëhoscored.com”.

Shaqa mori notën 7.9, ndërkaq notë më të madhe se ai kishte vetëm Gimaraes që kishte notën 8.0.

NOTAT E LOJTARËVE:

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!