Sport

Lulzim Berisha: Ndeshja kundër Çekisë është një finale për ne

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë dy ndeshje për kualifikimet Euro 2020 kundër Çekisë më 7 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe kundër Anglisë, më 10 shtator në Southampton.

Kosova e pret Republikën e Çekisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në një sfidë e cila do të thotë shumë për djelmoshat e Kombëtares sonë.

Para kësaj sfide tejet të rëndësishme në një pronocim për BlicMedia ka folur Kryetari i tifo grupit “Dardanët“, Lulzim Berisha.

Berisha këtë përballje e ka cilësuar si një finale për Kombëtaren e Kosovës.

“Çdo loj i ka vështërsit e veta dhe rëndësin e saj por loja kundër Çekisë është një finale për ne dhe do ti kushtojm pak më shumë rëndësi”, ka deklaruar Lulzim Berisha.

‘Dardanët’ të shtunën me fillim nga ora 15:00, në stadiumin mitik ‘Fadil Vokrri’, presin kombëtaren e Çekisë. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv