Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Me dy ndeshjet e zhvilluara sot, ka përfunduar xhiro e 28-të e Ligës së Dytë në futboll.

Tashmë kanë mbetur vetëm edhe dy javë deri në përfundimin e sezonit 2020/21, shkruan Gazeta Olle.

Lufta për titullin e kampionit vazhdon të jetë ende e hapur, por deri në fund do të luftohet edhe për skuadrën e dytë që e siguron promovimin në Ligën e Parë.

Katër skuadra po luftojnë për t’u ngritur një nivel më lartë. Fushë Kosova gjendet në vendin e parë, e ndjekur nga Bashkimi dhe Rahoveci, ndërsa Vjosa ka mbetur mbrapa në luftë për vendin e parë.

Kështu duket tabela pas ndeshjeve të javës së 28-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89