Sport

Luanin bashkë tek Real Madridi, Ronaldo kërkon ribashkimin me lojtarin tek Juventusi

Juventus kërkon të përforcojë skuadrën edhe pse në të ka lojtarë të mëdhënj si Ronaldo apo Dybala. Shumë emra qarkullojnë si objektiva të bardhezinjve.

Këtë herë ka qenë vetë Cristiano Ronaldo që ka sugjruar një futbollist. Portugezi i ka kërkuar Juventusit të blejnë mesfushorin e Arsenalit, Mesut Ozil.

Ronaldo dhe Ozil kanë luajtur bashkë tek Real Madridi kohë më parë, para se mesfushori të trasnferohej tek “Topçinjtë”.

Gjtihsesi problem për Juventusin mbetet paga e lartë e Ozilit që tek Arsenali përfiton 385 mijë euro në javë.

Postime të ngjajshme
Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë

Sport

Reagon Prishtina, tregon se a do të testohet pas kontaktit me kryeministrin Hoti

Sport

Përfundon ndeshja dramatike në Wembley, kjo skuadër i bashkohet Premierligës

Sport

Lampard fillon pastrimin, 10 lojtar mund të largohen nga Chelsea